Current Board

Name Function Mailadres
Lysette Scheepmaker Chairwoman voorzitter@dhcdrienerlo.nl
Esmee van der Wel Secretary secretaris@dhcdrienerlo.nl
Justin Veenstra Treasurer penningmeester@dhcdrienerlo.nl
Buck Keizers Technical Commissioner technischcommissaris@dhcdrienerlo.nl
Mark Luijten Commissioner Internal Affairs intern@dhcdrienerlo.nl
Hillechiena Holthuis Commissioner External Affairs extern@dhcdrienerlo.nl
Ruben Grob Chairman CHC voorzitter@chc.drienerlo.nl

57th Board (2020-2021)

Name

Kim de Jager

Christel Leusman

Sterre Triezenberg

Melle Vriesema

Emma Sombroek

Cédric de Jonge

Function

Chairman

Secretary

Treasurer

Technical Commissioner

Commissioner Internal Affairs

Chairman CHC

56th Board (2019-2020)

Name

Casper Jacobs

Maite Sprakel

Dagmar Franken

Marije Pott

David Kuiper

Bas de Ruijter

Teun Knook

Function

Chairman

Secretary

Treasurer

Technical Commissioner

Commissioner External Affairs

Commissioner Internal Affairs

Chairman CHC

55th Board (2018-2019)

Name

Mechteld Hoeksma

Dominique Turlings

Kirsten van Huijgevoort

Duncan Lieferink

Thomas van Geest

Function

Chairman & Technical Commissioner

Secretary

Treasurer

Commissioner External Affairs

Chairman CHC

54th Board (2017-2018)

Name

Merel Demmink

Maarten Thoonen

Steven Lankheet

Annabel Zandvoort

Reinier Cool

Cédric Maessen

Function

Chairman

Secretary

Treasurer

Technical Commissioner

Commissioner External Affairs

Chairman CHC

53rd Board (2016-2017)

Name

Geert Geerts

Thomas Derkink

Daniël van Dort

Maarten van Bourgondiën

Martijn Pieterse

Function

Chairman

Secretary

Treasurer

Technical Commissioner

President CHC

52nd Board (2015-2016)

Name

Floris-Jan Overink

Dana van Domselaar

David Lamers

Sander Tan

Simone ten Have

Gijs Keizers

Thijs van Beek

Function

President

Secretary

Treasurer

Commissioner External Affairs

Commissioner Internal Affairs

Match Commissioner

Chairman CHC

51th Board (2014-2015)

Name

Milou Gankema

Nikki Leijnse

Daniel Faasen

Wessel van der Sande

Lars Klein

Lotte Engel

Sanne Berns

Function

Chairman

Secretary

Treasurer

Commissioner Internal Affairs

Commissioner External Affairs

Match Commissioner

Chairman CHC

50th Board (2013-2014)

Name

Lisa Vos

Jafeth Bulsink

Milou Gankema

Seraya Gantevoort

Bas Koehorst

Lieke van der Steen

Function

Chairman

Secretary

Treasurer

Commissioner Internal Affairs & Lustrum

Commissioner External Affairs

Match Commissioner & Material Commissioner


49th Board (2012-2013):
Sjoerd van der Vis: Chairman
Tom Stelwagen: Secretary
Sophie van der Voort: Treasurer
Laura Bekink: Match Commissioner
Frank van der Gulik: Chairman CHC


48th Board (2011-2012):
Jorn Lucas: Chairman
Lisa Deijlen: Secretary
Sanne van der Vis: Treasurer
Thijs de Jong: Commissioner Interal Affairs
Bastiaan Evers: Chairman CHC


47th Board (2010-2011):
Wouter Merckel: Chairman
Marije Kamphuis: Secretary & Commissioner External Affairs
Joannet Onvlee: Treasurer


46th Board (2009-2010):
Franka van Velthoven: Chairman
Evelien Maaskant: Secretary
Stan Maassen: Treasurer
Camile Groot: Commissioner External Affairs


45th Board (2008-2009):
Wouter Post: Chairman
Renée Heinen: Secretary
Rob Vromans: Treasurer
Thijs Roethof: Commissioner Internal Affairs
Sanne van der Vis: Commissioner External Affairs
Rayke Derksen: Chairman CHC


44th Board(2007-2008):
Joris van Dijk
Jasper Bijlsma
Ank Busschers
Marten Kraaijvanger
Else Wever
Indra Zunder


43rd Board (2006-2007):
Matthys van Noorden
Leoni Tielrooy
Fleur van Oosterzee
Jasper Bisterbosch
Eliza Bottenberg


42nd Board (2005-2006):
Tessa Vingerling
Diederik van Buuren
Pauline Lionarons
Erik Koene
Marc van der Peet
Wouter Andringa


41st Board (2004-2005):

Luc Grooten
Marlous Boenders
Irene Jousma
Arno Morres
Jernst Tempelaar
Robert Jan Klomp


40th Board (2003-2004):
Jan Willem Groefsema
Maarten van Ittersum
Luc Grooten
Tim Dielhoff
Marlijn Baarveld
Tim Slootman
Tjalling Stelma


39th Board (2002-2003):
Vincent The
Bas Meijerink
Chris van Rens
Jeanne Collignon
Sander ter Heide
Dick van den Broek
Jesse Kaijen


38th Board (2001-2002):
Erik de Jong
Sjoerd van der Gijp
Dick van den Broek
Niek Jenniskens
Machteld Rinkel


37th Board (2000-2001):
Anne van Faassen
Jorrit van Groenewoud
Kresten van Leeuwen
Tjalling Stelma
Pieter Quaak
Vincent The
Jasper Steenbeek


36th Board (1999-2000):
Bas van Buul
Frank van der Meer
Robert van Utteren
Elke Delnooz
Sander Albertsma
Paul Köllner


35th Board (1998-1999):
Esther Reijers
Maya Godschalk
Frank van der Meer
Thijs Wolffenbuttel
Martijn Benjaminsen
Wouter Beekhuizen
Vedran Vonk


34th Board (1997-1998):
Johan de Kool
Jeroen van Beersum
Dimphy Beaujean
Liesbeth Brederode
Vedran Vonk
Jelmer Kuivenhoven
Bak Kolthof


33th Board (1996-1997):
Michaël Sewalt
Wietske Medema
Jan Pieter Spanjer
Patrick Tuin
Sander Albertsma
Gebrandt van Staveren
Madelon Janssen


32nd Board (1995-1996):
Marieke Groeneveld
Femke Woudstra
Peter van Schaick
Tabitha Warbout
Joost van Nassau
Michaël Sewalt
Pieter Jan Lemstra


31st Board (1994-1995):
Bob Kaptein
Annemarie Bontkes
Onno Oldeman
Wieneke Willemse
Deirdre Brandwagt
Rick Schut
Jeroen van der Kleij


30th Board (1993-1994):
Michiel Renzenbrink
Ronald de Haas
Jan-Willem Brouwer
Anke Duffhues
Maaike Fernhout
Jan Benes
Hanno Breunesse


29th Board (1992-1993):
Ruud Timmermans
Gijs Emsbroek
Petra Hoogendoorn
Miriam Stapelbroek
Frank Creyghton
Peter Douma
Abigail van Broekhoven


28th Board (1991-1992):
Eva van der Groot
Erik-Hans Munnik
Yvonne Kok
Henk-Jan Groeneveld
Peter Douma
Joost Donkers
Marc Weemer


27th Board (1990-1991):
A. Kater
J. Jonkhout
E. van der Goot
R. Jongen
N. Michel
P. Douma
J. Bronnenberg


26th Board (1989-1990):
T. Nolet
Ph. Sluiter
M. Pleumeekers
P. Zwaal
A. Scholten
D. Bruggink
J. Gebben


25th Board (1988-1989):
R. Vermeulen
A. Kuyper
T. Nolet
J. Beerens
A. Woldman
S. Visser
B. van den Dungen


24th Board (1987-1988):
T. Moesker
P. Schnitger
D. Fijma
G. Kalmijn
A. van de Wetering


23rd Board (1986-1987):
W. Been
T. Moesker
C. Rademaker
R. van Egmond
M. Lange
B. Adema
P. Wesselink


22nd Board (1985-1986):
D. Lodewijks
M. Kleinsman
A. van den Kroonenberg
A. Steerneman
G. Sagasser
F. Westendorp
H.J. Kok


21st Board (1984-1985):
Maarten Weijnheymer
Wald Been
Robin Hartmann
Irene Sijgers
Patricia Spanjer
Marcel Keus
Joop van Beurden


20th Board (1983-1984):
Bram van Ek
Ton Coumans
Rob van den Berg
Fred Alkemade
Edmée Meyer
Betteke Mouton
Meike van Dijk
Kaske Montizaan


19th Board (1982-1983):
Mark Wijnands
Frans Hondeborg
Paul Zwolsman
Vincent Oomes
Sesni Bos
Dries Lodewijks
René van Toledo


18th Board (1981-1982):
Joep van Beurden
Gerrit Hettema
Hillian Bakker
Joop Hageman
Frans Hondeborg
Ria Duenk
Paul ter Heegde
R. van Diepen


17th Board (1980-1981):
N. Stadhouders
M. Honigh
H. Bakker
A. de Rosa Spierings
M. Stark
G. Hettema
J. Pek


16th Board (1979-1980):
A. Fokker
H. ter Heegde
B. Kisters
H. Peuscher
R. Loonen
G. Stuurman
R. Zwart


15th Board (1978-1979):
Y. van den Boom
Y. de Fluiter
M. Postel
E. Belder
K. Jissink
M. Schram
P. Kerstens
R. Smeele


14th Board (1977-1978):
S. Sjoerdsma
K. Hettema
M. Postel
J. Overwater
P. van den Berg
P. Morren
C. Bal


13th Board (1967-1977):
S. Sjoerdsma
Th. Smorenbrug
M. Bernier
J. Overwater
P. Morren
K. Hettema


12th Board (1975-1976):
G. Hageman
P. Blauwhoff
L. Koning
P. Nouwen
P. van den Berg
Th. Smorenburg


11th Board (1974-1975):
G. Essink
P. de Bruin
E. Duenk
A. van Loon
W. Schmidt
H. Wijers


10th Board (1973-1974):
H. Hensen
J. Haars
M. van Huystee-Weve
C. Bredt
M. van Ijsendoorn
J. van der Hilst Karrewey


9th Board (1972-1973):
P. van Maren
A. Raven
M. Bredt
M. Spits
J. Corver
J. Adolfsen


8th Board (1971-1972):
A.H. Spoor
R.G. van Groenewoud
F.I. Klumper
M. van Hilten
D.A. van Slooten
W.J. Quak


7th Board (1970-1971):
J.A. Wesseldijk
H.P. Ypma
G.R. Eilerts de Haan
H.E.M.J. Hensen
H. van Raamt
N.L. Spits


6th Board (1969-1970):
A. Mackay
H.E. Eilerts de Haan
L. van Ogtrop
R. Bloothoofd
R. Bruce


5th Board (1968-1969):
J.G. Dopper
A.E. Raven
D.P. van Maren
J.A.J. Cabo
H. van het Sant


4th Board (1967-1968):
W. Selman


3rd Board (1966-1967):
G.C. Nunninkhoven
A.N. Wind
J.P. Vreeze


2nd Board (1965-1966):
E. Verkaaik


1st Board (1964-1965):
Tj. de Vries
J. Dopper
E. Verkaaik
B. de Boer


Founding Board:
Tj. de Vries
J. Dopper
J. Kuipers
H. van der Veer
J. Pinkster